Cautare avansata
VoluntarEuropean.ro
TINAPSE
Portal NONFORMALII.RO
Diseminare.ro
Lume Buna
StiriONG
Blogunteer.ro
Mai sunt -17281 zile pana la urmatorul termen limita
Home Harta site Contact AN Lista evenimentelor

Incepand cu anul 2014 tipurile de proiecte finantate anterior prin programul Tineret in Actiune au fost preluate de programul Erasmus+. Datele de mai jost sunt valabile pentru finalizarea proiectelor Tineret in Actiune.

Pentru responsabilitati in programul Erasmus+ gasiti datele de contact pe site-ul dedicat (www.erasmusplus.ro) la sectiunea Contact (clik AICI)

 

ANPCDEFP

Adresa postala: 
Agentia Nationala pentru Programe Comunitare in Domeniul Educatiei si Formarii Profesionale
Splaiul Independentei nr. 313, Biblioteca Centrala a Universitatii "Politehnica" Bucuresti, etajul 1, Sector 6, 060042, Bucuresti, Romania

Tel: 021 201 07 43
Fax: 021 312.16.82

Web: www.anpcdefp.ro

 

Actiuni program

 

Responsabili pentru actiunile Schimburi de tineri (1.1 si 3.1.a)

Andreea Popovici
Email: andreea.popovici@anpcdefp.ro 
Tel direct: 021 201.07.59

Vlad Alexandru Groza
Email: vlad.groza@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.07

Roxana Mihaela Nan
Email: roxana.nan@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.60

 

 

Responsabile pentru actiunea Initiative ale tinerilor (1.2):

Ileana Racoviceanu
Email: ileana.racoviceanu@anpcdefp.ro 
Tel direct: 021 201.07.17

Nicoleta Negru
Email: nicoleta.negru@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.05

 

Responsabila pentru actiunile:
- Proiecte pentru democratie participativa (1.3) si
- Intalniri ale tinerilor si responsabililor de politici de tineret (5.1)
- Serviciul European de Voluntariat - Structuri Avansate de Suport (2)

Irina Giulescu
Email: irina.giulescu@anpcdefp.ro 
Tel direct: 021 201.07.36

 

Responsabili pentru Serviciul European de Voluntariat - proiecte (actiunea 2):

Emanuel Franga (norma intreaga)
Email: emanuel.franga@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.06

Miruna Covaci
Email: miruna.covaci@anpcdefp.ro
Tel direct: 021.201.07.63

Elena Alexandru
Email: elena.alexandru@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.40

 

Responsabila pentru actiunile
- Formare si Retele (3.1.b si 4.3),
- Serviciul European de Voluntariat - Acreditare (2)

Roxana Cristea 
Email: roxana.cristea@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.58


Actiuni de suport Tineret in Actiune

Responsabil organizare evenimente (Planul de cooperare si formare si sesiuni de formare SEV)

Cornel Stinga
Email: cornel.stinga@anpcdefp.ro 
Tel direct: 021 201.07.65

 

Coordonator Serviciul de informare europeana Eurodesk, Responsabil planul de cooperare si formare (TCP sending)  

Mihaela Nicolai 
Email: mihaela.nicolai@eurodesk.eu 
Tel direct: 021 201.07.42

 

Ofiter de comunicare Tineret in Actiune si responsabil Eurodesk

Miruna Covaci
Email: miruna.covaci@anpcdefp.ro
Tel direct: 021.201.07.63


Coordonator Tineret in Actiune

Andrei Popescu
Email: andrei.popescu@anpcdefp.ro 
Tel direct: 021 201.07.15


Conducerea AN

Director

Monica Ileana Calota
Email: monica.calota@anpcdefp.ro
Tel direct: 021 201.07.00

Director adjunct

Adrian Georgescu 
Email: adrian.georgescu@anpcdefp.ro 
Tel direct: 021 201.07.51 

 

Lista completa cu datele de contact pentru personalul Agentiei Nationale pentru Programe Comunitare in Domeniul Eucatiei si Formarii Profesionale (inclusiv pentru programul LLP) este disponibila pe site-ul institutional AICI. 

NONFORMALII.RO
ANPCDEFP
Programul de invatare pe tot parcursul vietii
Eurodesk
Europass
Portalul Student Erasmus

ANPCDEFP se muta in casa noua!
Leader 2B & Mentor 2B
click pentru toate stirile
Comunicat final proiect "The key to success"
Tineri Voluntari pentru natura...la final!
In perioada 21 - 29 Octombrie 2013, Asociatia Together Romania alaturi de partenerii sai din Italia,...
click pentru toate stirile
propune o stire

nonformalii.wordpress.com
euparticip.wordpress.com
includere.wordpress.com
De unde doriti sa aflati informatii despre proiecte (sau activitati din proiecte) Tineret in Actiune?